آیا هوای سرد واقعا باعث سرما خوردگی میشود ؟ | تغذیه سالم

هوای سرد واقعا باعث سرما خوردگی میشه ؟

 

واسه چند سال مادرتون شما رو مجبور به پوشیدن لباسای زیاد گرم کرد وقتی که هوا خیلی سرد میشد.اون از سر محبت شما رو نصیحت به پوشیدن لباسای گرم میکرد و اونم به خاطر این بود که شما سرما نخورین .از اونجایی که ممکنه بسیار سر این مسئله از حرف مادرتون سرپیچی کرده باشین باید بگیم که حق با مادرهاه و اونا بهترین رو میدونن ممکنه فکر کنین که این مسئله حقیقتی قدیمیه  و غلطه اما باید بگیم که در تحقیقات جدید معلوم شده که صحت داره.

به گزارش آکا ایران محققان به این نتیجه رسیدن که ویروس هوای سرد میتونه در هوای سرد راه بینی ما بیشتر افزایش کنه تا در دمای گرم مرکزی بدنمون .یرای همین فصل سرما فصلیه که بیشتر افراد سرما می خورن یعنی باید بگیم که ویروس سرماخوردگی عادی یعنی rhinovirus  وقتی که سرما در بینی ما هست قوی تر عمل میکنه تا وقتی که در هوای گرم و مرطوب ریه ها هستن.

هم اینکه باید بگیم درباره سیستم ایمنی بدن که در دمای پایین بدن خراب میشه و عمل نمی کنه اما در دمای بالای مرکز بدن ایمنیش بالا میره.

البته این تحقیقات روی سلول های موشا انجام شده ولی با این حال میشه با به کار گیری سلولای موش ها چگونگی روند سلولای بدن آدم ها رو هم تخمین زد.باید بگیم که بهتره همیشه به حرف مادرتون گوش بدین .به خصوص در مورد بینی تون بهتره که اونو گرم نگه دارین.

ترجمه

www.iranstyle.ir

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *