آیا هنگام رژیم کاهش وزن می توانیم بستنی بخوریم؟ | چاقی

خوردن بستنی هنگام کاهش وزن ضرر نداره؟

یکی از دوست داشتنی ترین خوراکیا، بستنیه. از اونجا که بستنی به خاطر داشتن کالری بالا، قند و چربی بد نام شده معمولا وقتی که افراد تلاش می کنن وزنشون رو کم کنن اونو از برنامه غذایی خود حذف می کنن. با اینکه استفاده زیادتر از اندازه از غذاهایی مانند بستنی هیچ لطفی در حق میان تنه تون نمی کنه اما بازم بعضی کارشناسان فکر می کنن بعضی وقتا به کار گیری این نوع غذاها در برنامه غذایی بد نیس.
وقتی در طول یه برنامه غذایی کاهش وزن مقداری از غذاهای مورد علاقه تون رو هم مورد استفاده قرار می دید، در واقع به خود کمک می کنین که بعدا در خوردن اونا دچار زیاده روی نشید.

هنگام رژیم کاهش وزن می تونیم بستنی بخوریم؟
بله می تونین. مهم اینه که کل برنامه غذایی خود رو در نظر بگیرین، نه فقط همین قسمت بستنی رو.

هنگام رژیم کاهش وزن می تونیم بستنی بخوریم؟

خوردن بستنی هنگام رژیم ضرر نداره؟

باقی برنامه غذایی تون به چه شکل هستش؟

بیشتر غذاهای کاملی مانند میوه، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات، پروتئین و چربیای سالم میل می کنین؟
غذای کلی که دریافت می کنین عامل مهم تری از تنها یه غذا هستش.
اگه بستنی غذای مورد علاقه تونه، در طول رژیم کاهش وزن هم باید قادر به خوردنش باشین. تنها باید مراقب تعداد دفعات خوردن بستنی و اندازه وعده ای که استفاده می کنین باشین.این نکات کمکتون می کنه در طول برنامه غذایی خود بتونین بستنی هم بخورین.

یه بستنی لیوانی بزرگ می تونه چهار وعده باشه. اگه به جای اینکه هر بار یه بستنی رو کامل بخورین، تنها یه وعده از اونو استفاده کنین می تونین خیلی راحت در برنامه غذایی تون، این غذای محبوب رو هم اضافه کنین.

یه وعده بستنی حدود نصف فنجانه

اگه بستنی می خورید، تنها نصفه فنجون از بسته اصلی اونو داخل یه کاسه کوچیک بذارین و بعد بخورین. اگه بخواین با قاشق و به صورت مستقیم از بسته بندی بستنی بخورین امکان اینکه وسوسه شید زیاد می شه و ممکنه بیشتر بستنی بخورین.
وقتی بستنی می خورید کمی زمان صرف کنین تا واقعا از اون لذت ببرین.در بیشتر مواقع چون سریع غذا می خوریم، دچار پرخوری میشیم و هیچ لذتی هم از چیزی که خورده ایم نمی بریم. آروم غذا خوردن می تونه کمک کنه سطح رضایت از هر غذایی که می خورید بیشتر شه.

خوردن بستنی هنگام رژیم ضرر نداره؟

حجم بستنی رو با اضافه کردن میوه روی اون زیاد کنین

اگه می خواین به یه میان وعده حجم و ارزش غذایی اضافه کنین از میوه استفاده کنین.
اگه می خواین چیزی بیشتر از یه دوم فنجون بستنی داشته باشین با اضافه کردن میوه به اون، حجمش رو زیاد کنین.
اضافه کردن میوه به کاسه بستنی آنتی اکسیدان، فیبر، ویتامین و مواد معدنی هم به اون اضافه می کنه.
به کار گیری یه بستنی ساده مانند بستنی وانیلی یا شکلاتی می تونه بهترین انتخاب واسه ترکیب با میوه باشه.
اضافه کردن میوه می تونه بافت و طعم متفاوتی به بستنی که می خورید بده، پس هم دلپذیرتر می شه و هم راضی کننده تر.

ماست منجمد انتخاب بهتریه؟ خوردن بستنی، در طول رژیم کاهش وزن مجازه؟
ماست یخ زده در مقایسه با بستنی چربی کمتری داره اما می تونه قند بالایی داشته باشه. پس خوردن ماست یخ زده شاید انتخاب کم کالری تری نباشه، مخصوصا اگه بخواین از اون به عنوان بهونه ای واسه خوردن وعده ای بزرگتر استفاده کنین.
مثلا خوردن نصفه فنجون بستنی حدود ۲۵۰ کالری و یه فنجون کامل ماست منجمد حدود ۳۵۰ کالری داره. این یعنی اگه به جای وعده کوچیک بستنی، مقدار بیشتری ماست بخورین در واقع لطفی به برنامه کاهش وزن خود نکردین.
اگه واقعا هوس بستنی کردین و مقدار بیشتری ماست یخ زده به عنوان جانشین اون می خواین بخورین بهتره همون مقدار کم بستنی رو بخورین که واقعا هوس کردین. اگه ماست یخ زده رو به بستنی بهتر می دونین، از همون روش خوردن بستنی واسه ماست هم استفاده کنین تا به کاهش وزن خود کمک کنین.
به کار گیری ماست معمولی به جای ماستای طعم دار هم کمک می کنه مقدار قند موجود در اونو کم کنین.

خوردن بستنی هنگام رژیم ضرر نداره؟

لبنیات و کاهش وزن

بعضی تحقیقات نشون داده برنامه غذایی پر از کلسیم می تونه واسه کاهش وزن مناسب باشه. در واقع یه برنامه غذایی پر از غذاهای لبنی می تونه تاثیر بهتری روی کاهش وزن داشته باشه. براساس بعضی تحقیقات، افزایش منابع کلسیم خوراکی مانند لبنیات می تونه به کاهش وزن کمک کنه.
با اینکه تحقیقات رابطه ای بین لبنیات و کاهش وزن پیدا کردن اما نباید از این موضوع به عنوان بهونه ای واسه خوردن مقدار زیادی بستنی استفاده کنین.اگه می خواین از لبنیات بیشتری در برنامه غذایی خود استفاده کنین می تونین از مواردی مانند کفیر، ماست، شیر یا پنیر استفاده کنین.
این رو یادتون باشه یه برنامه غذایی سالم باید شکلای جور واجور مختلفی از غذا رو در خود جا بده. یه غذا یا یه گروه غذایی به تنهایی نمی تونه تموم مواد مغذی لازم بدن واسه برنامه ای سالم رو آماده کنه.

هنگام رژیم کاهش وزن می تونیم بستنی بخوریم؟

۵۴
منبع : سلامت نیوز

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *